Říjen a zdraví:
V říjnu je nejvíce ohroženým orgánem žaludek.
Orgánové hodiny – žaludku:

Nejsilnější energie: 7 – 9 hod.
Nejslabší energie: 19 – 21 hod.

Naše babičky radily:
Na pálení žáhy: žvýkání hřebíčku, kyselé mléko, kysané zelí, šťávu ze syrových brambor, anýzový či fenyklový čaj nebo šťávu z citronu se studenou vodou.
Při nadýmání a zácpě: čaje z fenyklu či kmínu, máty a pampelišky.
Na podporu žaludeční činnosti: řepík lékařský, zeměžluč, kořen anděliky a puškvorce, heřmánek, mateřídouška, máta, meduňka, fenykl a kmín.
Hildegarda z Bingenu na silné zahlenění a zápach z úst radila popíjet svařenou šalvěj s vínem.

Problémy se žaludkem mohou vznikat i jako důsledek problémů slinivky, jater, žlučníku i dvanácterníku. Žaludek je emočně nejcitlivější orgán našeho těla a jeho činnost velmi ovlivňuje naše psychika, obzvláště náš citový život. Tvorbu žaludečních šťáv ovlivňují emoce a nedostatek trpělivosti. Pokles tvorby žaludečních šťáv může způsobit strach a deprese. Jejich nadprodukci zase ovlivňuje vztek a agresivita. Na podráždění v zúžené části konce žaludku ukazují praskliny v koutcích úst a červený střed jazyka.

V říjnu jsou nejvíce citlivé sliznice (mohou vznikat záněty) a jazyk. Pro prevenci v průběhu měsícepopíjejte bylinné čaje a najděte si čas na lymfatickou masáž a masáž reflexních ploch.

Tip ze Zlatého klíčku:
Bylinné čajové koncentráty Dědka Kořenáře pro podporu správné činnosti žaludku :
Zeměžlučová směs, Řepíková směs a Borůvková směs.

Transformativní tarot: 60 obrázkových karet a kniha pro duchovní vhled a rozvoj

205901_big

Mystici a mudrci používali po celá staletí podobenství, aby lidem pomohli snáze vnímat a chápat nejhlubší tajemství života. Osho je mistrný vypravěč z našich časů a má úžasnou schopnost přenést nadčasovou moudrost do 21. století takovým způsobem, že získáme okamžitý a praktický vhled do reality současného života.
Balíček obsahuje 60 karet, které se nezaměřují především na věštění či divinaci, ale spíše se snaží poukázat na skrytý potenciál k transformaci a k duchovnímu rozvoji ve všech oblastech každodenního života, abychom věděli, kde máme hledat. Každý den si zvolte kartu a přečtěte si příběh, jenž je tématem k rozjímání. Nebo si vyberte několik karet a zkoumejte dynamiku vztahů, abyste získali vhled do daného problému. Transformativní tarot mistra Osho obsahuje podobenství a poučné příběhy z nejhlubší moudrosti světových tradic – včetně zenu, buddhismu, súfismu, tantry, taoismu, křesťanství a židovského mysticismu. Texty v knize jsou spojeny s kartami, které názorně vyjadřují jednotlivé příběhy a napomáhají jejich lepšímu pochopení.

Akce Zlatého Klíčku na tento týden:
Cvičení pro rovnou a pružnou páteřPilates – Joga
Jóga pro začátečníky a pokročilé
Shiatsu

Přihlásit se ještě můžete na:

17.10. Seminář SM systém – cvičení MUDr. Smíška I
Seminář pro správné držení těla, rovnou a pružnou páteř, zdravý kloubní systém. Úvod do systému jednoduchého a účinného cvičení s pružným lanem. Jedná se o sérii posilovacích a protahovacích cviků pro celé tělo. Nenáročným a efektivním cvičením se postupně a nenásilně protahuje a posiluje celý svalový korzet. Cvičení je vhodné pro všechny věkové skupiny. Seminář je doplněn originálním vhledem, proč v těle fungují věci tak, jak fungují.

16.-18.10. víkendový seminář Svobodné JÁ
Připravily jsme pro Vás další setkání z volného cyklu víkendových výjezdních akcí ve Štěpánově, jehož téma Svobodné JÁ bude po celou dobu orientováno pouze na práci s 5. čakrou, tedy na schopnost naší svobodné komunikace. Stejně jako v předchozích setkáních využijeme k práci na sobě mandal, karet, rituálů a hned první večer se prostřednictvím DVS (dialogy s vnitřními světy) podíváme do každého z Vás, jak jste se schopností hovořit, ale i přijímat slova od druhých, na tom právě Vy, případně, na co bychom se konkrétně u Vás měli o víkendu zaměřit. Budeme intenzivně praktikovat vyjadřování, ale i přijímání kritiky, stejně jako slova chvály.

Pranostika na tento týden:
5. 10. Na svatého Placida slunce ohně nevydá. A také: Na svatého Placida zima teplo
8. 10. O svaté Brigitě bývá mlha na úsvitě.
9. 10 Je-li déšť na sv. Diviše, bude mokrá zima. A také: Kdo se těší, že do Diviše zasel, ať se netěší na úrodu
10.10. Lednová zima i na peci je znát.

a říjen celkově:
Teplý říjen – studený listopad.
Teplý říjen – studený únor.
Čistý nový Měsíc v říjnu slibuje pěknou vinnou žeň.
Divoké husy na odletu – konec i babímu létu.
Je-li říjen velmi zelený, bude zato leden hodně studený.
Bouřka v říjnu třebas malá, sotva na to zima stálá.
V říjnu mnoho deštů, v prosinci mnoho větrů.
Mlhy v říjnu – sněhy v zimě.
Studený říjen – zelený leden.
Když dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikrade.
V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.

Krásný týden

Bohdana

Bookmark the permalink.

Comments are closed.