Tip na týden 9/ 2014

Opět pro Vás máme pár tipů na 9. týden roku 2014

Cvičení pro rovnou a pružnou páteř probíhá 3x v týdnu ve Zlatém klíčku.
Princip a význam cvičení – série posilovacích a protahovacích cviků pro celé tělo. Cvičí se proti mírnému odporu pružného lana, čímž se dociluje správné koordinace svalů celého těla. Nenáročným a efektivním cvičením se postupně a nenásilně protahuje i posiluje celý svalový korzet. To je důležitý krok k dobré funkci páteře, která se stává odolnou proti mechanickým příčinám zatížení. Dále dochází k uvolnění bederní oblasti, výživě kyčelních kloubů, k uvolnění přetížených trapézových svalů a ramenních kloubů, k nápravě plochých nohou a zborcené nožní klenby. Průprava pro docházení do hodin cvičení – zájemci o tyto pravidelné lekce cvičení potřebují projít úvodním seminářem, který se koná cca jednou měsíčně (viz Kalendáři akcí). Je také možno dohodnout i individuální konzultace mimo termín cvičení – cena dohodou.

Kraniosakrální terapie jako nástroj sebepoznání a sebeuzdravení – 1. stupeň. Seminář probíhá 1.- 2.3. 2014.
Víkendový kurz pro všechny, kteří chtějí vědět, jak nastolit rovnováhu ve svém těle i duši, komunikovat s „vnitřním lékařem“ a naučit se nové techniky sebeuzdravování.

Bylinná kúra při zánětlivých onemocněních ženských orgánů – podporuje zdravou funkci ženského ústrojí, posiluje obranu organismu v boji s nežádoucími mikroby. Sestava z tinktur působí proti plísním i bakteriím a přispívá k důkladnému prokrvení ženských orgánů a jejich správné činnosti. Bližší informace Vám poskytneme v prodejně Zlatém Klíčku.

V sobotu 1.3. bude Novoluní ve Vodnáři, takže principy tohoto znamení vejdou do popředí. Luna v novu nám také přináší možnost požádat o podporu na opuštění starých vzorců a zlozvyků. Jarní úklid v naší duši může být ideální způsob, jak vykročit do prvního jarního měsíce.
Přejeme Vám krásný týden

 

Pranostika 24.2. – 2.3.:

24.2. pondělí
Svatý Matěj ledy láme, nemá-li jich nadělá je.
Na svatého Matěje, každá myší díra se zavěje.
Na svatého Matěje lidské srdce okřeje, slunce pozře závěje, nad polem si skřivan zapěje.
Prší-li na svatého Matěje, bude se brzy síti.

27.2. čtvrtek
Je-li mráz na svatého Gabriela, bývají žně veselé.

28.2. pátek
Je-li na svatého Romana jasno, bude hojná úroda.

1.3. sobota
Závěj svaté Albíny zaplavuje doliny.

 

 

Datum: 24.2.2014

Comments are closed.