Tip na týden 8 / 2015

19.2. v 0:47 proběhne v únoru už druhé novoluní, tentokrát ve Vodnáři. Citlivé mohou být orgány: lýtka, kotníky, holenní kost, achilovka, bérce, svalstvo předloktí a hormony štítné žlázy. Pro tento den se nedoporučuje žádný lákařský zákrok ani pracovat s půdou – má odpočívat. Vyjímkou je úprava nadzemních částí keřů a stromů.

Novoluní je ideální pro očistu duše, těla, vztahu i prostředí, kde trávíme nejvíce času, ať už doma či v práci. Meditace, půst, úklid, zbavit se škodlivého, nechat odejít nefunkční a udělat místo novému. V našem nitru i okolí. Na těle i na duši. A plánujme!

Slunce i Měsíc přitahují Zemi a jejich vzájemná poloha vytváří rozdílné energetické vlivy, které se dle tradiční jógy podobají našemu dýchacímu koloběhu. Energie úplňku odpovídá konci nádechu a novoluní konci výdechu. Meditace, naslouchání svému dechu, popojení s Vesmírem, vnitřní mír. I tak si lze užít novoluní.

V únoru jsou nejvíce citlivým orgánem ledviny. Na jejich stavu se odráží naše psychika a především naše vztahy – hlavně ty neuspořádané. K sobě, ke druhým, k přírodě, … To, jak je umíme či neumíme zpracovat. Celkově stav ledvin můžeme sledovat i podle dráhy jejich meridánu. Párovým orgánem k ledvinám je močový měchýř a močové cesty – vyjadřují strachy a obavy ze všeho a o všechny. Dráha močového měchýře začíná mezi očima a mimo jiné kontroluje zádové vzpřimovače a to, že nás bolí záda, může být i reakce zádového svalstva na procházející dráhy močového měchýře.

Podle TČM s ledvinami souvisí prvek: voda, smysl: sluch, a projevy: strach a obavy, pýcha, moudrost, tvořivost a vypočitatelnost. Potíže: impotence, frigidita, motolice hlavy, artritida, revma, dna a TK. Indikátorem jsou uši. Ledviny ovlivňují: močový měchýř, klouby, kosti, zuby, dělohu, míchu, prostatu, štítnou žlázu, vaječníky a vlasy – vlasové folikuly. Orgánové hodiny ledvin jsou mezi 17 – 19 hodinou.

Ložiska v mateřských orgánech se mohou rozšiřovat do jednotlivých okruhů, kde způsobují problémy. Například, když ledviny dobře nepracují, posílají soli do kloubů a ty nás bolí. Řešení je pročištění a uzdravení ledvin, ne prášky na klouby.

V půli února až do půli května začíná dle TČM období prvku Dřevo – orgány játra a žlučník. Projevy k nim přiřazené jsou: hněv, zlost, vytrvalost, agrese, malichernost, trpělivost, tvrdohlavost. Smysl: zrak, emoce. Potíže: páteř, artritida. Indikátor: oči. Játra jsou o našem náhledu na svět a reakci na něj. Žlučník vyjadřuje naši spokojenost.

V našem těle i duši je vše propojeno se vším. Vnímejme souvisloti a najdeme lék pro to, co nás bolí.

Tipy:

Kniha: Pryč s kyselostí – Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze – Tajemství dlouhověkosti. Kurt Tepperwein, známý německý terapeut a léčitel, ve své knize Pryč s kyselostí vysvětluje, proč je překyselení těla tolik nebezpečné a co udělat pro to, abychom znovu obnovili rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle.

Jarmila Mandžuková: Zázračné léky přírody. V této knize najdete to nejlepší z přírodního léčitelství, objevíte zázračnou sílu některých rostlin a potravin a jednoduché návody na to, jak je správně použít. Jde o velmi cenné a účinné rady a informace na cestě za znovunabytím ztraceného zdraví a povzbuzením vitality.

Krásný týden

Bohdana

.

.

.

 

Datum: 16.2.2015

Comments are closed.