Tip na týden 40 / 2015

Tipy ze Zlatého klíčku – dnes knižní

 Svět přírodních antibiotik, (Jiří Kuchař, Josef Jonáš)

Kniha Svět přírodních antibiotik představuje tajné zbraně rostlin z 88 přírodních zdrojů pro zdravý imunitní systém a prevenci i terapii virových, bakteriálních a plísňových infekcí.Nabízí desítky přírod­ních zdrojů, z nichž některé jsou považovány za léčebné prostředky budoucnosti. Najdete v ní stovky návodů na terapii celé řady problémů, počínaje ústní dutinou a zlatým stafylokokem přes chronické záněty a dětské rotavirové průjmy až po lymeskou boreliózu, virová onemocnění ane­bo ženské problémy včetně obávané kandidózy. Pro zamě­ření na konkrétní problémy je k dispozici velmi podrobný Přehled léčebných indikací s odkazy na jednotlivé rostliny, pomocí nichž lze nemoc léčit, v množství různých úprav a zpracování, od nejjednodušších nálevů až po tinktury a výtažky.

 

Praktické kalendárium alternativní medicíny (Ing. Jiří Janča, CSc.)

Členění této knihy vychází z orientálních kalendářů, které mají 24 období a šest tzv. kroků, představujících vždy dva měsíce se stejnými typickými symboly nebo barvou. Každému měsíci dominuje několik bylin, jejichž charakteristiky jsou popsány v jednotlivých kapitolách knihy. Přírodní prostředky, postupy, léčebné návody a přípravky jsou zařazeny s ohledem na období nebo v souvislosti s tzv. hlavní nemocí příslušného měsíce.

Ing. Jiří Janča, CSc. patří mezi naše nejuznávanější přírodní léčitele. Jeho světově ojedinělá knižní řada mapuje všechny hlavní terapeutické metody a zahrnuje tituly Alternativní medicína, Co nám chybí, Reflexní terapie, Praktická homeopatie, Psychotronika pro každého, Stopové prvky a kovy života v přírodě, Zdravé dítě a alternativní medicína, Můj život s alternativní medicínou, První pomoc alternativní medicínou, Reflexní terapie rukou a Velký receptář alternativní medicíny. Společně s Josefem Zentrichem vytvořili unikátní sedmidílný Herbář léčivých rostlin.

 

Keltské symboly (Sabine Heinz)

Keltské symboly (Sabine Heinz) – Keltové – tajemstvím opředený starý národ, jehož způsob života i obraz světa se ztrácejí v mlze minulosti. A přece jsou jeho symboly platné ještě dnes a narážíme na ně téměř všude: na důstojných portálech kostelů, na rozpadlých náhrobcích, na ozdobách a uměleckých předmětech… Dr. Sabine Heinzová, promovaná keltožka Humboldtovy univerzity v Berlíně, nám v knize „Keltské symboly“ dává nahlédnout do svých rozsáhlých znalostí a objasňuje význam vyobrazení a symbolů keltské minulosti.

Krásný týden

Bohdana

 

Datum: 1.10.2015

Comments are closed.