Tip na týden 4 / 2015

Milé dámy,

v tomto týdnu bychom vás rádi pozvali na:

seminář Tajemství pánevního dna. Koná se 24.1.2015 od 9 do 17 hodin ve Zlatém Klíčku. Cvičení pánevního dna je velmi vhodné pro ženy všech věkových kategorií (s výjimkou těhotných), ale nejvíce prospěje ženám, které nemohou otěhotnět, ženám, které mají problémy s močovou inkontinencí po porodu nebo ve spojení s hormonálními změnami během i po klimakteriu, pokleslou dělohou nebo bolesti ve spodní oblasti zad.

seminář SM systém – cvičení MUDr. Smíška I, který proběhne příští sobotu 31.1.2015. Nejen cviky pro správné držení těla, rovnou a pružnou páteř a zdravý kloubní systém.

20.1.2015 ve 14:14 bude novoluní, tentokrát ve znamení Vodnáře – čas pro netradiční a svobodný přístup. Originální myšlenky. Smělé vize a sny. Plány na cestování a také překvapení! Celkově novoluní přináší energii nových začátků ale i ukončení. Je vhodná doba rozloučit se vším, co nám již neslouží, zbavit se zlozvyků a toho, co nám víc bere než dává. Uděláme si tak místo pro to nové, co k nám přichází. Ideální pro očistu, půst a meditaci. Po novoluní nastává příliv nové energie!

V lednu bychom měli věnovat zvýšenou pozornost močovému měchýři. Pít dostatek vody a bylinných čajů. Pro podporu jeho zdravé činnosti je vhodné okyselit moč a brusinková šťáva – brání bakteriím usadit se na sliznici močového měchýře. Echinacea (třapatka nachová) podporuje imunitu a snižuje riziko infekce. Při zánětu jsou vhodné čaje z kopřivy, medvědice lékařské a anděliky. Orgánové hodiny (nejsilnější aktivita) močového měchýře jsou mezi 15 – 17 hodinou.

Smyslovým orgánem ledna jsou uši. I jim bychom měli věnovat svou pozornost. Nejen tím, že je budeme držet v teple, ale i tím, co dopřáváme našemu sluchu. Komu a čemu nasloucháme a pokud máte potíže se sluchem, je možné, že už něco opravdu slyšet nechcete nebo nedokážete. I na to je dobré se zaměřit. Naše ouška i duši určitě potěší něco pěkného, lahodně znějícího. Kdy jste si naposledy pustila fakt hezkou hudbu? Vlnila se v bocích, zpívala si, tančila a nechala celý svět tančit s vámi ? Vy, Radost a Štěstí v jednom kole. Jsou to dobří tanečníci. Pozvěte je k sobě, nebídněte jim své rámě, nechte se vést…Snad se vám Štěstím nezamotá hlava. A když už jsme u radosti, tu by vám mohla přinést i nějaká moc hezká čepice, která vám bude slušet a vaše uši ochrání před mrazem. A třeba si ji můžete při dlouhých zimních večerech i uplést. Tvořivosti zdar!

Krásný týden

Bohdana

 

Datum: 19.1.2015

Napsat komentář