Tip na týden 4 / 2014

Milé dámy,
s dalším týdnem vám přinášíme aktuální pranostiku a trošku jarního vánku.

Počasí nás ovlivňuje na každém kroku. A i když už se objevují přísliby na opravdovou zimu se sněhem a mrazem, to, jak je venku, v nás evokuje spíše jaro. Těším se na jaro. Jarní nesmělé sluneční paprsky, rozkvetlá třešeň, housátka, jarní procházka a ….krásné jarní rozevláté šaty. Nebo ne? Nakoukla jsem na internet, co pro nás chystají světoví módní návrháři a více, než jejich modely mne zaujalo, co to se mnou dělá. Proč se mi nějaké líbí a proč ne a co je za tím. A tady to začíná být zajímavé.

Můžeme se rozplývat nad tím, jak nádherné je jaro (a určitě ještě budeme) a jistě by to bylo méně náročně, než analýza toho, jak se oblékáme a proč, ale právě tato sebereflexe nás může vrátit na zem a snad na ní udržet i tak, aby se nám po ní kráčelo snadněji a lépe. A abychom si to užily se vší parádou!

Jsou jistě jiná, opravdová témata, než jarní šatník, která ovlivňující náš hodnotný život na zemi. Jak se uživit, jak být zdravá, jak se postarat o děti a naše nejbližší a určitě jsou to důležitá a vážná témata. Nicméně, to, jak se cítíme, ovlivňuje to, jak konáme. A na to, jak se žena cítí, má to, co má na sobě, tedy ale hodně velký vliv. A ať se pokusí to někdo zpochybnit! Přeji mu v tom hodně štěstí. Bude ho potřebovat.

To, co si oblékáme odráží nejen obsah naší skříně, ale i to, co se skrývá v nás samotných. Někdy to chceme ukázat celému světu a někdy to před ním chceme co nejvíce utajit. A čím více se snažíme něco skrýt, tím více si to hledá cestu ven. Za tím, jaké jsme, jsou různé důvody a příčiny. Někdy milé a někdy ne tak docela. Chce to trošku lehkosti do vážnosti sebereflexe, takže, než se pustíme do analýzy pohnutek našeho podvědomí, zkusme se podívat jen na to, co se nám líbí a co ne.

Dívám se na kolekce vyhlášených módních domů a říkám si, (tedy napadá mne toho opravdu hodně, a ne vždy lichotivého vůči těm, kteří „pracují“ se ženskou krásou), ale když se soustředím na to důležité, pozoruji co to se mnou „dělá“ . Po kterých šatech „toužím“ a které ve mně budí odpor. U jakých modelů cítím radost a u kterých se mi spíše svírá žaludek. Líbí se mi šaty, ve kterých by vyniklo mé ženství, nebo se chci oblékat spíše do „pánské“ módy. Kdo ve mně prahne po tom se zablýsknout? Můj vnitřní muž, či víla ve mně skrytá? Kdo z nich je ve skutečnosti můj módní guru? A kdo bych chtěla, aby to byl? Pro koho se oblékám a proč? Jestli se mi některá má odpověď nelíbí, mohu s tím něco udělat. Sama nebo s něčí pomocí.

V každém případě, jsme ženy. Rády se zdobíme tak dlouho, jak dlouho po této zemi chodí naše pokolení. Těší nás to. A jestliže jsme někde, po cestě životem, tuto radost ztratily, najděme ji! Nenechme si uniknout to jemné třepetání motýlích křídel u srdce, když si oblékneme krásné šaty, rukou si pohladíme bok a vnímáme jemnost látky i svého těla. A těšíme se na to, až to stejné bude vnímat i ten, na kterého si myslíme. Ta víra v přitažlivost muže a ženy v nás je, a jestliže s ní nejsme v kontaktu, probuďme ji! Jsme moudré a většinou si vybereme muže, který není úplně padlý na hlavu a vidí v nás krásnou ženu, ne ikonu z časopisu. Tak krásnou, jak mu to my samy dovolíme.

Takže, co nás inspiruje? Na jaké šaty se těšíme, co si necháme ušít, či jaký kousek „oprášíme“? Jakého se nevzdáme ani za nic? Něco nám to o nás samotných řekne a i kdyby ne, budeme vědět, co na sebe. Ani to není málo! Hlavně, užijme si to! K čemu by to jinak vše bylo, když ne pro radost? A i když ne všechna naše zjištění o nás samotných se nám líbí, může nám to ukázat cestu, jak se k radosti posunout zas o kousek blíž.

Naštěstí (opravdu Bohu díky za to) nejsme každá stejná. Nemohu si odpustit jízlivou poznámku, že si toho některé módní časopisy či návrháři stále nevšimli. My o tom ale víme. Takže hlavu vzhůru a hurá na módní show.

Dior
Chanel
Nina Ricci
YSL
Prada
Max Mara
Gábina Páralová
Timoure et Group
Denisa Nová DNB
Blanka Matragi

Přejeme Vám krásný týden!

 

Pranostika na období od 20. – 26.1. 2014

20. 1.
Na svatého Šebestiána se musí někdo utopit, nebo zmrznout.
Na svatého Fabiána a Šebestiána stromům opět míza dána.

21. 1.
Svatá Anežka kape ze stříšky, sedláče schovej zhryzky (zbytky píce, bude neúroda).
Svatá Anežka když laskavá, vypustí skřivana z rukáva.
O svaté Anežce od kamen se nechce.

22. 1.
Vincence slunečnost dává vína hojnost.
Jasné slunko na Vincence k vinobraní chystá věnce.
Jasný den na Vincence dá hojnost dobrého vína.
Na den svatého Vincence blesk slunečný znamená rok u víně být hojný.
Jestliže na den svatého Vincence svítí slunce, pamatuj, abys měl velký sud, poněvadž réva dá hrozny.
Na Vincence slunce všudy naplňuje vínem sudy.
Svítí-li slunce na svatého Vincence, třeba pro víno i žito starat se o žence.
Je-li na svatého Vincence pěkně a teplo, budou velká parna v létě a teplé noci v srpnu.

23.1.
V lednu silný led, v květnu bujný med.

24. 1.
Svatý Tymotyj ledy láme, nemá-li je, nadělá je.

25.1.
Den jasný Pavla svatého znamená hojnost dobrého.
Jestli bude vítr váti, budou na vojnu volati.
Pakli mlha zem přikryje, mor všemu tvoru zvěstuje.
Jestli déšť a sníh sněžiti, bude mnohý hladem mříti.
Bude-li na den svatého Pavla vítr vát, budou toho roku na vojnu vojáky brát; z které strany toho dne věje, z té strany přijdou kupci na obilé.
Na svatého Pavla pohoda – jistá Boží úroda a když sníh neb déšť, to je pro hospodáře zlá zvěst.
Na Pavla obrácení též i zima se promění: buď popustí nebo zhustí.
V den obrácení svatého Pavla když teče voda po silnici, šetřte pro dobytek píci.
Na svatého Pavla když jsou mlhy, bude rok mnoho nemocí. Je-li však ten den jasný, bude úrodný rok.
Medvěd na svatého Pavla obrací se na druhý bok.
Když je voda v koleji, šetřte v žlabě odjedí (píce, neboť nastane znovu tuhá zima).

26. 1.
Na svatého Polykarpa plná sněhu každá škarpa.

Datum: 21.1.2014

Comments are closed.