Tip na týden 3/ 2014

Jak už jsme si říkali, v lednu jsou nejvíce zatíženým orgánem ledviny. Vylučují zplodiny látkové přeměny, udržují stálé složení solí a řídí objem tekutin v našem těle. Na jazyku můžeme vidět stav ledvin na kořeni jazyka. V dutině ústní jsou ledviny propojeny se zuby jedničkou a dvojkou nahoře. Močový měchýř pak s jedničkou a dvojkou dole. Ledviny a močový měchýř mají vliv na kvalitu funkce páteře. Přispívají k zajištění rovnováhy krve z hlediska kyselosti a zásaditosti.

Naše ledviny jsou dvě jako partneři a na duchovní úrovni je jejich hlavní funkcí vyjádření vztahu. Není tak divu, že je posilujeme či oslabujeme jeho kvalitou. Ledviny také reagují na náš stres a ukazují nám ho svým napětím. Močový měchýř je také barometrem naší duševní vyrovnanosti a partnerských vztahů. Nevyjádřené pocity, emoce a potlačené konflikty se později mohou projevit právě zánětem močového měchýře. Strach, podrážděnost, vztek, neschopnost prosadit sami sebe nebo pocit nesvobody oslabuje, až blokuje močový měchýř a proto je důležité umět se uvolnit na všech úrovních. Dříve než propadneme stresu, zeptejme se sami sebe: Stojí mi to za to? Odpověď zní většinou: “Ne”, máme – li v povědomí, že kvalita fungování ledvin rozhoduje o osobnosti člověka a o vzniku řady nemocí: revmatizmu, bolestech páteře, ženských nemocech, impotenci, zánětu prostaty, řídnutí kostí, kožních chorobách, vysokém krevním tlaku a dalších.

Venku se pomalu ochlazuje a většina z nás už si ven asi zaběhat nepůjde. Co si ale tak trošku protáhnout tělo i doma? Ráno „Pozdrav slunci“, odpoledne cvičení podle pana Smíška nejen pro zdravá záda (na pravidelné cvičení můžete chodit i do Zlatého klíčku) a večer „Pět Tibeťanů“. Nemusíme vše naráz, aspoň jedno z toho nám spraví fyzickou kondici a rozhodně i náladu. Různé postupy a videa jak na to najdete na webové stránce www.youtube.com.

A něco pro zábavu i poučení: Karty Smysl života, Doreen Virtue.
Pokud známe svůj smysl života, je náš život plný harmonie a dostatku. Tyto karty poskytují cenný vhled a porozumění vám i vašim blízkým, pomohou vám zkoumat vaši duchovní i profesní dráhu. Andělé vás s radostí povedou v každém ohledu vašeho životního poslání. (www.synergiepublishing.com)

Přejeme Vám krásný týden

Datum: 14.1.2014

Comments are closed.