Tip na týden 2/2014

Začíná nový rok 2014 a s ním přichází energie všeho nového. Cítíme v sobě tu šanci „znovu začít“. Touhu po naplnění s příslibem úspěchu. Víru, že věci, které jsme si zvolily, mají smysl, jehož hloubku můžeme v bezpečí našich myšlenek, lásce našeho srdce a důvěře naší duše pomalu odkrývat. Naděje opět stojí při nás. Naděje, která nás podpoří při všem, kam nás nyní naše kroky vedou. Kam byste chtěla jít? Jaká je krajina vašich přání? A především: Jakou chcete být? Zastavte se na chvíli, jen malou chvilku. Udělejte si pohodlí a řekněte si: „Jaká bych chtěla být?“ Jde to hladce? Je to těžké? Vyzualizujte si tu představu! Věnujte se jí. Vracejte se k ní. A ona sama začne přicházet k vám. Začne být, krůček po krůčku, vaší součástí a možná, že se jednoho rána podíváte do zrcadla a ona se na vás usměje. Tak krásně, jak to umíte jen vy.

Věřím, že pro každou z nás byl rok 2013 pestrý až až. To, že to byl náročný rok se dovídáme od svých přátel i z médii. Nevadilo by mi, kdyby v něm těch náročných situací bylo méně a těch krásných více. Ale i tak. Řekněme roku 2013: “DĚKUJI“. Za vše, čím mne potěšil i za vše, co mi dalo šanci růst. Děkuji. Je to ta nejkrásnější mantra. Přijetí i vděčnost. Úleva. A chcete-li to dotáhnout k dokonalosti, ukloňte se starému roku. A hned po tom se ukloňte Sobě. S úctou a láskou. S poděkováním, že jste to zvládla. Děkuji roku 2013 a těším se na vše, co mi rok 2014 přinese. A děkuji sobě.

Jsme vnímavé k přírodě. Nasloucháme jí. Jsme s ní spojeny. Respektujeme její cykly. A právě teď paní Zima uspává Přírodu a nutí ji k odpočinku. Blahodárnému. Nasbírat Sílu na vše, co v tomto roce přijde. Vezměme si z Přírody příklad a respektujme tyto cykly i u sebe. Věnujme pozornost tomu, zda dostatečně spíme. Vím, lehce se to řekne, hůře udělá. Ale v této době bychom měly opravdu více spát. Děláme to pro sebe. Pak budeme mít více síly i pro druhé.

V lednu jsou nejvíce ohroženy močové cesty a v únoru ledviny. Dávejme si pozor na prochladnutí. Důležité je mít i ruce, nohy a hlavu v teple! Pokud už se stane a oslabení těchto orgánů dolehne i na vás, máme pro vás k jejich posílení tyto tipy: Medvědicovou nebo Vrbkovou směs od Dědka Kořenáře či bylinné čaje (jitrocel, přeslička, květ černého bezu a bříza). A jako prevenci nepodceňujte masáže podbříšku či cvičení pánevního dna. Pro úlevu je dobrá i reflexní masáž chodidel. A nezapomínejme na náš starý dobrý tip, který vás nikdy nezklame: Nahřívací polštářek z pohanky.

Přejeme Vám do nového roku Zdraví, Lásku, Hojnost, Štěstí, Radost a Vůli a Chuť žít.

Datum: 6.1.2014

Comments are closed.