Tip na týden 18/ 2014

18. týden nás přivádí ke Svátku Jara, Lásky (za pohanů svátek plodivé síly – z této doby se nám uchovaly tradice plné sexuální symboliky jako je májka, skok přes koště, …)  a také Práce (Svátek práce byl vyhlášen jako oslava na vzpomínku vypuknutí stávky Chicagských dělníků v USA a jeho historie sahá až do roku 1890).

V úterý 29. 4. proběhne novoluní ve znamení Býka. Téma naší stability a uzemnění, zdraví a především majetku a peněz a s nimi spojená zásadní rozhodnutí. Na novoluní se zbavujeme všeho nepotřebného, včetně zlozvyků, což je v době detoxikace a vnitřní očisty téma k zamyšlení. Neměli bychom podceňovat ani účinek jarního úklidu našeho okolí a jeho vliv na naše nitro. Tolik nepotřebných krámů, které vlastně nepotřebujeme. A kolik programů a vzorců, které nám již neslouží.

Na jaře je stále hlavní téma detoxikace (viz. Tipy na týden 17/ 2014). Dle východní medicíny (5 prvků) k jaru přináleží dřevo –  jeho energie prudce stoupá vzhůru, je příznivá změnám a všemu novému a ovládá játra a žlučník (a jejich energetické dráhy). Oslabení jater a žlučníku se může projevovat nejen zažívacími problémy, ale i depresí a nevyrovnanou náladou (játra mají příliš mnoho jangu – ohně a ten vystupuje nezadržitelně nahoru – oheň je dítětem dřeva).

Nezapomínejme na pitný režim – bez něj je i sebelepší detoxikace neúčinná. S jarem je spojován i čtyřicetidenní půst, který následuje po zimním Masopustu – už naši předkové věděli, že odlehčená strava napomáhá procesu čištění. Jarní úklid (uvnitř i vně) nám přináší i prostor pro vše nové, co k nám přichází – uvítejme to s láskou a čistými myšlenkami.  Pro zlidnění Vám můžeme mimo jiné doporučit z firmy Saloos přírodní aroma roll-on Antistres, který odbourává psychické napětí, zklidňuje mysl a navozuje příjemné pocity a přírodní aroma roll-on Vitalita, jehož svěží vůně naplní vaši mysl dobrou náladou.

Prožijte krásný týden a nezapomeňte 1. května na polibek pod rozkvetlou třešní, ať neuschnete!

Bohdana

Datum: 28.4.2014

Comments are closed.