Tip na týden 13 / 2015

Máme tu období zvýšené péče o naše játra – dobu ideální na jejich detoxikaci. Stále je to o jarním úklidu – na jaře je prostě nejúčinější :-) O ne právě ideálním rozpoložení našich jater nám mohou napovědět naše nehty (skvrnky a rýhování), zvýšený cholesterol a především náš zrak. Oči jsou smyslovým orgánem jater a když je třeba, říkají nám a někdy i křičí: „Vidíš to?“ a vlastně taky: „Nevidíš!“ (při nedostatečném přísunu krve vzniká šeroslepost, rozmazané vidění nebo pocit sucha v očích). A stejně nám ukazujei naše zažívání. Zažívání – není ta čeština krásná? To co zažíváme je někdy ne právě lehké „strávit“ psychycky i fyzicky a opět tu máme začarovaný kruh. Naše tělo nás nechce trápit, jen signalizuje, že něco (a my máme přijít na to co), není v pořádku. Taková hra na slepou bábu, což je v případě jater docela výstižné označení. Játra mimo jiné řídí průchodnost na emocionální úrovni a také ovlivňují naše rozhodování (3.čakra Solar plexu, také přijetí nás i druhých), naši „pružnost“ a to i fyzicky, protože k „systému“ jater náleží i šlachy a klouby.

Játra mají vliv na všechny procesy v těle a když uděláme něco prospěšného pro ně, pošleme tu vlnu „dobra“ do celého organismu. Heslo dne „Dobro sobě“ se v tomto případě kamárí s heslem „Zelená je barva naše“. Zjednodušeně řečeno, vše co je zelené (a samozřejmě jedlé) přispípá k ozdravě jater – Chlorofyl (obsahují ho zelené rostliny a některé řasy) má silné detoxikační účinky. Když to celé shrnu – játra chrání naše tělo a my bychom zase měli chránit naše játra.

Ze Zlatého klíčku Vám pro očistu a podporu jater doporučujeme (v prodejně rádi nabídneme):
Bylinný tekutý čajový koncentrát Ostropestřecová směs a Ostropetřecový olej (od Dědka Kořenáře), Ostropestřec Mariánský z pupenů (Naděje, Mgr. Podhorná), detoxikační přípravek Enterosgel, bylinkové čaje na játra sypané či porcované a ostropestřecový sirup (kterému děti dají rozhodně přednost před kapkami).

Mějte krásný týden a užívejte jarního sluníčka
Bohdana

Datum: 23.3.2015

Comments are closed.